O mnie

Witam!

Teraz kilka słów o mnie.

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, a więc większość chorób i problemów wieku dziecięcego doświadczyłam na własnej skórze, dlatego wiem jak się czuje rodzic którego dziecko choruje, ile to stresu i emocji.

Zawodowo od 13 lat pracuję jako lekarz. Od 12 lat jako pediatra w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia. Jestem również asystentem na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uczę studentów medycyny, dietetyki i stomatologii oraz prowadzę badania naukowe. Posiadam certyfikat PTU w zakresie ultrasonografii pediatrycznej.

Tematyka schorzeń przewodu pokarmowego u dzieci jest Mi szczególnie bliska zarówno w praktyce klinicznej jak i w pracy naukowej. Bóle brzucha, kolki, refluks żołądkowo-przełykowy, alergie i nietolerancje pokarmowe to jedne z częstszych dolegliwości z którymi zgłaszają się mali pacjenci. Staram się tak prowadzić proces diagnostyczno-terapeutyczny aby zapewnić moim pacjentom prawidłowy rozwój oraz ustąpienie dolegliwości.

Szczególnie ważna dla mnie jest tematyka profilaktyki zdrowotnej oraz prawidłowego żywienia.

Do zobaczenia na wizycie,

Anna Stochel-Gaudyn


Absolwentka Wydziału Lekarskiego UJCM w Krakowie, starszy asystent Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, asystent Kliniki Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, Instytutu Pediatrii UJCM. Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego Oddział Kraków, członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii. Członek zagranicznych towarzystw m.in.: The European Society for Paediatric Gastroenterology Hepatology and Nutrition (ESPGHAN), ECCO – European Crohn´s and Colitis Organisation, IBUS- International Bowel Ultrasound Group.

Od 2009 roku zatrudniona w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W 2015 roku uzyskała dyplom doktora nauk medycznych z zakresu gastroenterologii dziecięcej w ramach Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich- Nauki Molekularne dla Medycyny (MOL-MED). W 2017 roku uzyskała dyplom specjalisty pediatrii, a w styczniu 2021 roku uzyskała tytuł specjalisty gastroenterologa dziecięcego, egzamin z zakresu gastroenterologii dziecięcej zdała z najlepszym wynikiem w Polsce w roku 2020r.

Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na Collegium Medicum UJ w zakresie : Badania kliniczne- organizacja, metodologia, zarządzanie (2013 r.), Żywienie w zdrowiu i w chorobie (2014 r.), Żywienie Kliniczne i Opieka Metaboliczna (2017r.)

Posiada doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń przewodu pokarmowego u dzieci- w tym nietolerancje i alergie pokarmowe, schorzenia czynnościowe przewodu pokarmowego, diagnostyki bólów brzucha, choroby zapalne jelit, schorzenia trzustki i wątroby.
W szczególności specjalizuje się w opiece nad małymi dziećmi z trudnościach w karmieniu.
Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie Ultrasonografii pediatrycznej.